Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Anděl Páně 3. Strach naznačil, zda může vzniknout i bez Bartošky

První fotky z natáčení pohádky Jiřího Stracha Anděl Páně 2 v Ledči nad Sázavou
První fotky z natáčení pohádky Jiřího Stracha Anděl Páně 2 v Ledči nad Sázavou
Foto: MFP/ČT

Češi už roky věří, že vznikne třetí díl oblíbené pohádky Anděl Páně, která nechyběla na televizních obrazovkách ani během letošních Vánoc. Co o možném pokračování projektu prozradil jeho klíčový muž? 

Oba díly pohádky Anděl Páně již patří k českým vánočním klasikám, však je Česká televize úspěšně reprízovala i tentokrát. Pořád se přitom vedou řeči o tom, zda někdy vznikne další pokračování filmu s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích.

Letos se vyskytla jistá komplikace, když na začátku května zemřel legendární herec Jiří Bartoška, který byl nedílnou součástí projektu. Režisér Jiří Strach ale v rozhovoru pro Radiožurnál naznačil, že třetí díl by mohl spatřit světlo světa.

"Myslím si, že už se pomaličku blížíme," prozradil moderátorce Lucii Výborné. Zmínil však i úmrtí jednoho z důležitých herců. "Teď nám do toho, bohužel, hodil vidle Pán Bůh, Jirka Bartoška, který se přestěhoval," podotkl. 

Filmař si neumí představit, že by Bartoškovu roli přidělil někomu jinému. "Tady není možné, aby přišel nějaký jiný herec, nakolik samozřejmě máme skvělé herce. To Barťákovo charisma, to jeho božství, ještě navíc spojené s tím prezidentstvím karlovarského filmového festivalu, to všechno dohromady vytvářelo naprosto jedinečnou osobnost," vysvětlil. 

"Vznikne-li trojka, tak předpokládám, že i tam bude Jiří Bartoška jako Pán Bůh," sdělil Strach k překvapení posluchačů. "Buďto máme spoustu záběrů už natočených, třeba z předchozích sérií, ale důležitá věc, která málokoho napadne. Co když máme předtočeno?" prohlásil režisér a dodal, že některé odpovědi si zatím ponechá pro sebe. 

Témata:  film Anděl Páně 2 Jiří Strach Jiří Bartoška

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 15:39

Měsíc od smrti Glena Hansarda: Jak na něj vzpomíná Markéta Irglová?

Zpráva o náhlém a tragickém úmrtí irského muzikanta Glena Hansarda zasáhla veřejnost i jeho blízké okolí. Hudebník zemřel 29. července v Dublinu po nehodě na motorce. S jeho odchodem se těžce vyrovnává také zpěvačka Markéta Irglová, se kterou ho v minulosti pojil milostný vztah a následně dlouholeté a pevné přátelství.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

StarDance

14. řada StarDance se blíží. Vše, co potřebujete vědět

Česká televize se chystá na zahájení čtrnácté řady populární taneční show StarDance …když hvězdy tančí. Nová série odstartuje na obrazovkách hlavního programu ČT1 v sobotu 10. října a přinese celou řadu novinek i návratů oblíbených tváří. Počínaje složením poroty až po finální rozdělení soutěžních dvojic nabízí nadcházející ročník pestrou sestavu osobností.