Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Xindl X se stal nejúspěšnějším textařem roku

Xindl X vlastním jménem Ondřej Ládek, foto: Multimotyl
Xindl X vlastním jménem Ondřej Ládek, foto: Multimotyl
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Praha – Oblíbený český zpěvák Xindl X zažívá velmi úspěšné období. Před pár týdny zveřejnil nový singl Mýval a minulý týden převzal prestižní ocenění výročních cen OSA za Nejúspěšnějšího textaře roku.

Ondřej Ládek, vystupující pod jménem Xindl X, zažívá úspěšné období. Před pár týdny zveřejnil singl Mýval, v němž si hraje se slovy a názvy českých a moravských měst. Animovaný videoklip k písni má na youtube už přes půl milionu shlédnutí. Pravidelně vystupuje také v sobotním rádiovém pořadu Xindloviny na všech stanicích sítě HIT rádií.

Minulý týden oblíbený zpěvák převzal prestižní ocenění Nejúspěšnější textař roku 12. ročníku výročních cen OSA. Letos byl také nominován Akademií populární hudby v kategorii zpěvák za album Kvadratura záchranného kruhu, z něhož pochází právě i zmíněný Mýval.

Na jaře absolvoval své dosud největší turné a nyní se chystá na festivalová pódia. Vystoupí pod širým nebe například na festivalech Votvírák, České hrady, Vysmáté léto, Vysočina Fest nebo Sázavafest.

Témata:  Xindl X OSA Votvírák

Související

Aktuálně se děje

9:40

Apple představil modelovou řadu iPhone 17. V pátek se spouští objednávky

Apple v úterý představil nové modely vlajkového mobilního telefonu z řady iPhone 17. Lidé si je už tento týden budou moci předobjednat, k prvním zákazníkům se stroje dostanou v příštím týdnu. Firma představila i další chytré hodinky či bezdrátová sluchátka. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy