reklama

Mezi nimi je často předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který třeba na festivalu Benátská! v Liberci debatoval s volebním lídrem ČSSD Lubomírem Zaorálkem. Na různých festivalech se objevili například i Tomio Okamura (Úsvit přímé demokracie), šéf ODS Petr Fiala, předseda lidovců Pavel Bělobrádek či místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

"Jsou to lovci duší a přeju jim, aby jim nikdo nesedl na lep, protože mám silný pocit, že to, co říkají, je vzdálené pravdě," podotkl k účasti politiků na festivalech zpěvák a hudebník David Koller.

Velmi negativně vnímá politiky mezi návštěvníky festivalů kytarista a zpěvák rockové skupiny Škwor Petr Hrdlička. "Mně to přijde totálně nechutné, já politiky nenávidím a kdybych sem přijel a věděl o nich, tak bych nevystoupil," prohlásil po koncertu na Benátské!.

"Já myslím, že je to dobrá zpráva pro festivaly, protože politici pochopili, že festivaly jsou atraktivní. Špatná zpráva je to pro politiku, protože se podbízejí," řekl ČTK spisovatel Michal Viewegh, který měl v sobotu autorské čtení na Sázavafestu ve Světlé nad Sázavou. Tam před ním dorazil i Babiš, podle předsedy krajské organizace hnutí ANO na Vysočině a poslance Josefa Kotta na základě loňského pozvání ze strany pořadatelů.

Někteří hudebníci ale s politiky spolupracují. Lídr Pirátů Ivan Bartoš organizuje vlastní předvolební Freeride tour, na které vystupují zástupci české hiphopové a elektronické scény. Velký ohlas nedávno vzbudila společná fotografie Okamury a písničkáře Jaromíra Nohavici. Loni v únoru na demonstraci na podporu hnutí Svoboda a přímá demokracie vystoupili Aleš Brichta a Pepa Nos. Kapela Kryštof zase zahrála na farmě Čapí hnízdo, kterou provozuje společnost Imoba ze svěřenských fondů spravujících Babišův majetek. Na předvolebních akcích ANO před podzimními volbami do Sněmovny však podle zpěváka Richarda Krajča kapela vystupovat nebude.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama