Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rozsáhlá evakuace: Na pobřeží Indie se žene cyklon Vardah

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Dillí - Jihovýchodní pobřeží Indie dnes zasáhne cyklon Vardah. Úřady už nechaly uzavřít školy a evakuovaly přes 23 tisíc obyvatel z níže položených oblastí. Rybáři nemají vyplouvat na moře.

Vardah se pohybuje západním směrem nad Bengálským zálivem a během následujících hodin má zasáhnout město Čennaí a okolní oblasti státu Tamilnádu.

Už nyní tyto oblasti zasáhl prudký déšť, který je předvojem bouře. Silný vítr, který na některých místech vyvrátil sloupy elektrického vedení a stromy.

Cyklon postupně zeslábne, jak se bude posouvat na západ, ale i tak by rychlost jeho větru měla dosáhnout 100 kilometrů v hodině. V pohotovosti jsou lodě a letadla indické armády, stejně jako 30 týmů potápěčů.

Témata:  Indie počasí

Související

Aktuálně se děje

19. dubna 2025 17:25

Jakub Štáfek je rád za nový lék. Dcera si vyslechla velmi nepříjemnou diagnózu

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Pravdivost tohoto přísloví poznali Jakub Štáfek a především jeho druhorozená dcera. Lékaři holčičce diagnostikovali závažnou nemoc. Naštěstí je pokrok v lidském vědění takový, že již existuje léčba. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Bouřka, ilustrační foto

Počasí: Do Česka se ženou první letošní bouřky

Nedělní ráno přineslo do některých oblastí Česka zejména mlhy, které se nejčastěji vyskytovaly v povodí řek Vltavy a Berounky. Postupně se ale situace vyjasňuje a většina území hlásí jasno nebo téměř jasno. Počasí tak zatím zůstává příznivé a přívětivé pro velikonoční výlety i tradiční pomlázku. Odpoledne by se teploty v nižších polohách měly vyšplhat až k 22 °C.