reklama

Dnes lyžaře lákalo také slunečné a teplé počasí. Někde mohou do stop stále vyrazit i běžkaři.

Krkonošská střediska mají na sjezdovkách až metr sněhu. Například do SkiResortu Černá hora - Pec přijelo za celý víkend asi 15.000 lyžařů. "Zaznamenali jsme také velký počet běžkařů, kteří vyrazili na přibližně 80 kilometrů běžeckých tras, které jsou aktuálně upravené," řekla ČTK Zina Plchová ze SkiResortu. Do Špindlerova Mlýna zamířilo v sobotu i v neděli denně kolem 5000 návštěvníků.

V krkonošské Rokytnici nad Jizerou o víkendu denně lyžovalo asi 2500 lidí. V příštím týdnu se zřejmě naposledy v této sezoně bude lyžovat ve zdejším areálu Studenov. "Horní Domky ale budou dál v provozu bez omezení," uvedl za rokytnické středisko Vít Pražák. Nadále se lyžuje také v Orlických horách. Například ve skiareálu Buková hora na Orlickoústecku je otevřeno asi 8,5 kilometru sjezdovek, svahy pokrývá místy až 80 centimetrů sněhu.

"Lepší je to samozřejmě dopoledne, pak už je to měkčí. Stále jsou ale podmínky slušné," uvedl za jizerskohorské středisko Černá Říčka v Desné Martin Lauer. Návštěvnost v Desné byla o víkendu průměrná stejně jako třeba na Ještědu v Liberci. Desítky kilometrů mohou v okolí zimních středisek v Jizerských horách využívat běžkaři, zejména v nižších polohách ale může sníh rychle ubývat.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama