Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tropická bouře Colin míří na Floridu a nabírá na síle

Hurikán
Hurikán
Foto: Pixabay

Tampa - Florida se připravuje na příchod tropické bouře Colin, která v noci na dnešek nad Mexickým zálivem nabrala na rychlosti. Zhruba 7600 obyvatel v oblasti Tampa Bay se už ocitlo bez elektřiny.

Severní část Floridy a jižní část Georgie již zasáhly silné deště a v některých oblastech vypadl elektrický proud a jsou zaplavené silnice, uvedla agentura AP. Floridský guvernér již před příchodem bouře vyhlásil stav nouze.

Zdroj: YouTube

Colin je třetí letošním pojmenovanou bouří, která se vytvořila v Atlantiku. Kolem druhé hodiny SELČ byla bouře asi 56 kilometrů od pobřeží Floridy a pohybuje se rychlostí 37 kilometrů v hodině.

Podle posledních odhadů meteorologů Colin vstoupí na pevninu na Floridě v pondělí v noci místního času, tedy dnes brzy ráno SELČ. Z Floridy by měl pokračovat do Georgie a Jižní Karolíny a odtud na volné moře.

Témata:  Tropická bouře počasí USA hurikán

Související

Aktuálně se děje

2. července 2026 8:31

Belohorcová konečně zjistila pravdu. Exmanžel se přiznal ke vztahu s podřízenou

Zuzana Belohorcová se nedávno definitivně rozvedla se svým českým manželem Vlastou Hájkem, který si měl najít jinou ženu. Teď už se tím ostatně nijak netají. Poprvé dokonce prozradil, jak dlouho už je se současnou partnerkou. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy