Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové odvolali výstrahu kvůli povodňové bdělosti

Povodně, ilustrační fotografie.
Povodně, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Meteorologové už ve středu odvolali výstrahu kvůli povodňové bdělosti, která vstoupila platnost v úterý pro povodí Berounky, Dyje či Svratky a oblast jižních a jihozápadních Čech. Varování původně mělo platit do čtvrtečního poledne.

Už v pondělí meteorologové očekávali dosažení prvního stupně povodňové aktivity v povodí Lužické Nisy na Liberecku. V úterý pak začaly platit výstrahy před povodňovou bdělostí na tocích v Plzeňském kraji, na Příbramsku, ve značné části Jihočeského kraje, v okresech Bystřice nad Pernštejnem, Moravské Budějovice, Nové Město na Moravě a Telč na Vysočině a na Znojemsku na jižní Moravě.

Hladiny vodních toků měly stoupnout vlivem srážek a odtávání sněhu a dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity, při kterém se voda ještě nevylévá z břehů. Varování mělo platit do čtvrtečního poledne. Z výstražného systému Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ale vyplývá, že aktuálně už není v platnosti žádná výstraha.

Témata:  počasí povodně ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 9:35

Drama na nebi. Felix Slováček vyděsil rodinu, fanoušky i piloty

Jen krátce předtím, než uplynou tři měsíce od smrti všemi obdivované Anny Slováčkové, si lidé dělali obavy o jejího otce Felixe Slováčka. Toho totiž potkala náhlá zdravotní příhoda na palubě letadla. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační foto

Nebude to jen 1,5 °C. Extrémní počasí oteplí planetu o mnohem víc, bojí se vědci

Navzdory častým zprávám o rekordních vlnách veder, extrémním počasí a neochotě některých států jednat se svět podle aktuálních vědeckých odhadů pravděpodobně vyhne nejhorším scénářům globálního oteplení. Vše ale nasvědčuje tomu, že do konce století se planeta ohřeje přibližně o 2,7 °C oproti době před průmyslovou revolucí. Tento výhled, přestože lepší než předpokládaný nárůst teploty o 4 až 5 stupňů z minulých dekád, zůstává alarmující a představuje vážné riziko pro stabilitu ekosystémů i samotné lidstvo.