Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na týden: Změna je život. A předpověď ji po víkendu slibuje

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: EuroZprávy.cz

Ještě o uplynulém víkendu panovala typická zima, ale pracovní dny v tomto týdnu přinesou docela jiné počasí. V Česku se oteplí, maxima dokonce dosáhnou dvouciferných hodnot. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Do Česka dnes bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, ale pondělní denní maxima se budou lišit místo od místa. Nejtepleji bude v Pošumaví, kde může teploměr ukázat až 11 °C. Na většině území se nejvyšší denní teploty udrží v rozmezí od 5 do 9 °C. Chladněji bude na severu a severovýchodě Čech a na západní Moravě.

V noci na úterý a během úterý přejde přes Česko studená fronta od západu. Projeví se ochlazením oproti předchozímu dni. Meteorologové očekávají úterní maxima v intervalu 2 až 6 stupňů nad nulou. 

Ve středu a ve čtvrtek ovlivní počasí od západu frontální systém. Středa přinese podobné teploty jako úterý, budou v rozmezí od 1 do 5 °C. O den později se očekává značné oteplení. Čtvrteční maxima dosáhnou až 10 °C.

Do Česka pak za další studenou frontou začne proudit studený vzduch od severozápadu, postupně až od severu. Příliv tohoto vzduchu se projeví ochlazením, takže páteční nejvyšší teploty se budou držet kolem nuly, spíše mírně nad ní. 

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

9:03

Počasí do konce ledna. Ovlivní ho tlaková výše, sníh má padat i ve městech

Leden sice ukrojil z roku 2025 teprve prvních pár dní, ale lidé už mají k dispozici výhled počasí na celý zbytek měsíce. Meteorologové slibují typické lednové počasí a nevylučují sněžení i v těch nejnižších polohách. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační foto

Změny počasí se horší. Mnohem rychleji, něž vědci očekávali

Po dalším rekordním roce globálních teplot v roce 2024 roste tlak na politiky, aby zintenzivnili své úsilí o boj proti změně klimatu. Poslední celosvětový vědecký konsenzus o tomto fenoménu byl publikován v roce 2021 Mezivládním panelem pro změnu klimatu (IPCC). Nové vědecké poznatky však podle Reuters ukazují, že globální oteplování a jeho dopady se vyvíjejí rychleji, než se dříve předpokládalo.