Darmstadt - Nové terapie, léky a technologie mohou změnit životy pacientů, ale i snížit celkové výdaje na zdravotní péči. Imunoterapie znamenala v posledních letech průlom v léčbě rakoviny, u vzorku pacientů to vede ke slibným výsledkům. Vzhledem k tomu, že lékařská věda pokračuje v bádání na neprozkoumaným území, se na horizontů objevuje mnoho nových terapií.
Celosvětově má farmaceutický průmysl v současnosti více než 7 000 léčivých přípravků ve výzkumu. Genetická terapie by mohla zjednodušit léčbu pacientů s hemofilií B a jednoho dne je vyléčí úplně. Léčba s pomocí CAR-T buněk může uzdravit určité typy leukémie a nové typy terapií slibují uspokojivé výsledky s Alzheimerovou nemocí.
"Biofarmaceutické léky zachraňují životy a umožňují pacientům vést dlouhodobě aktivní a produktivní život. Vytvářejí naději pro nemocné i společnost, zvláště tohle bychom měli mít na paměti, až se budeme pozastavovat na cenami léků," říká Stefan Oschmann, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Merck.
Mnoho Evropanů je hluboce znepokojeno náklady na léčivé přípravky, které jsou již dlouhou dobou terčem kritiky. Podle Oschmanna ale čísla ukazují na to, že díky lékům se podařilo ušetřit mnohem více peněz ve zdravotní péči.
"Potřebujeme spolupráci všech zúčastněných stran, abychom zajistili, že Evropané budou mít v budoucnosti přístup k nejlepším lékům," tvrdí Oschmann, který dále vysvětluje, že spíš než na ceny by se měla společnost dívat na to, zda má léčba viditelné výsledky a je trvale úspěšná.
Související
10. října 2024 13:38
8. října 2024 17:11
29. dubna 2024 13:32
23. dubna 2023 14:49
17. prosince 2022 11:34
9. října 2022 19:06