reklama

Všichni byli při představení nové olympijské kolekce zvědaví na to, zda si Češi přichystali nějakou specialitu. A ano, stejně jako brazilské tanečnice na karnevalu v Riu je olympijská kolekce pestrobarevná (zde). Právě to se ale většině fanoušků nelíbí.

"Takže když je to v Riu, můžou vypadat jak z Jedličkárny?" ptá se na Facebooku Českého olympijského týmu Kristýna. "Letošní kolekce je fakt omyl," připsal Josef. Ostatní komentující přirovnávají oblečení k cirkusu, případně barevnému potahu na sedačkách autobusu.

Podle dalších diskutérů už "chybí jen sandály s integrovanými ponožkami", případně moskytiéra. "Jako pořád je škoda, že to není comic sansem. To by bylo skutečně divoký. Takhle je to někde na půl cesty," vtipkuje Honza.

Naopak z řad sportovců zaznívá na novou kolekci hlavně chvála. "Mně se to líbí moc. A nejsou tam jen ty národní barvy (zde), ale i žlutá a zelená a ty tomu dodávají tu pestrost," pochvaloval si kolekci plavec Jan Micka. "Normálně barevné oblečení nepreferuji, ale tohle se mi líbí," přidala i chodkyně Anežka Drahotová.

Od kolekce se ale nepřímo distancoval slalomář Vavřinec Hradilek, který byl v komisi sportovců, jež se měla na návrzích podílet. "Tak další kolekce je venku. Snad bude v Riu fungovat skvěle. Připomínám, že my sportovci jsme se podíleli na FUNKČNOSTI, ne na designu!!! Jen aby bylo jasno!" napsal na svou facebookovou stránku.

Na olympijském oblečení zaujme i figurka, která je stylizovanou postavičkou Emila Zátopka. Sám čtyřnásobný olympijský vítěz ji dokresloval ke svým autogramům. "Mám radost, že ta figurka se taky uplatnila, a nikdy mě nenapadlo, že by se dala použít takhle," řekla k tomu Dana Zátopková.

Právě postavička patří naopak k věcem, které fanoušci chválí. A některým se líbí i samotná kolekce, stvořená pro "bláznivé" Rio. "Oblečení je jako vždy nádherné! Zase budeme nejhezčí a nejzajímavější," myslí si Hanka.

Další komentující i designéři připomínají londýnské holínky, které se nejdříve také nelíbily, nakonec ale Česko proslavily. "Češi prostě musí vše hned zkritizovat posledně se kolekce také odsoudila a nakonec zaujala celý svět. Nastupovalo tam 200 zemí, ale všichni nakonec mluvili o Česku," napsal Roman.

Loading...

1 komentář (Poslední 31.05. 09:48) Napište svůj názor

reklama