reklama

Čisticí prostředky na koberce a "zázraky na odstraňování skvrn" z babiččiny škatulky triků mohou občas předčít moderní chemické výrobky. Nebude trvat dlouho a první sklenice červeného vína skončí na novém světlém koberci v obývacím pokoji. Nyní musíte rychle zareagovat a rozsypat na dotčené místo hrst soli. To bude fungovat pouze tehdy, je-li skvrna ještě mokrá. Je-li však již skvrna od červeného vína suchá, sůl vám již nepomůže.

Upustily vaše děti žvýkačku na podlahu a ta se zašlapala do koberce? Odstranit žvýkačku pomůže "studený šok". Ošetřete dotčené místo kostkami ledu nebo ledovým sprejem, guma tím zkřehne a bude možné ji z vláken odstranit. Zubní pasta obsahující mentol zase umí odstranit skvrny od trávy z textilií a koberců. Pasta se musí zapracovat do skvrny, vysušit a poté se vypere vodou a pracím prostředkem. Tímto způsobem se skvrna snadno a jemně odstraní z vláken koberce.

Vyzkoušet můžete i čištění šamponem, které se provádí ve dvou stádiích. Čisticí prostředek se nanese a vetře do koberce. Mokrý vysavač nebo přístroj na sprejovou extrakci absorbuje nadbytečný znečištěný roztok. Bohužel je zde háček: čištění šamponem je komplikovaná procedura, kterou by měl provádět pouze odborník, jelikož nebezpečí poškození z důvodu nesprávné implementace je značné.

Lze to stejně tak dobře provést i práškem. Nejprve koberec důkladně vysajte a poté rozptylte prášek na koberec a zapracujte jej. Koberec lze vysát po krátké době působení. Čištění práškem odstraní z koberce houževnaté mastné skvrny a dokonce úspěšně odstraní i látky vyvolávající alergii, jako jsou exkrementy roztočů.

reklama