reklama

Napsal o tom italský bulvární týdeník Oggi. Italská média tvrdí, že 83letý politik nyní udržuje vztah s o více než půlstoletí mladší poslankyní své domovské strany Vzhůru, Itálie Martou Fascinaovou.

Milostný život mediálního magnáta Berlusconiho je pro italská média dál sledovaným tématem i poté, co někdejší několikanásobný premiér už nezastává žádné vládní funkce. Rozchod s Pascaleovou letos v březnu dokonce oznámila strana Vzhůru, Itálie prostřednictvím oficiálního prohlášení.

Berlusconi se začal po boku nyní 35leté Pascaleové objevovat krátce poté, co v roce 2009 oznámil rozluku svého druhého manželství s herečkou Veronikou Lariovou. Při majetkovém vypořádání během rozluky tehdy přiřkl soud Lariové měsíční výživné 3,5 milionu eur (92 milionů Kč) měsíčně, po rozvodu bylo výživné sníženo na 1,4 milionu eur (přes 37 milionů Kč) měsíčně. Loni však soud Lariové nařídil část výživného vrátit, protože je podle něj pobírala neoprávněně.

Vyrovnání s Pascaleovou podle magazínu Oggi proběhlo soukromě, Berlusconi dohodu nepotvrdil, jeho spolupracovníci však zprávu nevyvrátili, uvedla agentura APA.

Berlusconi byl dlouhá léta nejviditelnější postavou italské politiky, třikrát se stal premiérem, naposledy vládu vedl v letech 2008 až 2011. S jeho jménem je spojena i řada sexuálních skandálů, byl například hostitelem proslavených divokých večírků, a stanul dokonce před soudem za sex s nezletilou.

reklama