5) Juraj Lupták

Lupták byl od 17 let alkoholikem, často pobýval ve vězení, a když pracoval, tak jen v podřadných zaměstnáních. V roce 1978 pracoval jako pasáček ovcí, když mu padla do oka dvacetiletá Elena Adamová. Ta však nechtěla s pobudou nic mít. Lupták to vyřešil brutálně jednoduše – dívku udeřil do hlavy kamenem, znásilnil a uškrtil. Protože krátce poté nastoupil do výkonu trestu a tělo dívky bylo objeveno až po roce, zůstal Lupták mimo podezření. Z vězení se dostal až v roce 1982. Prakticky okamžitě začal znovu vraždit. Kousek za Bánskou Bystrici si vyhlédl patnáctiletou školačku vracející se ze školy. Dívku opět znásilnil a škrtil ji. Pak ji pohřbil v mělkém hrobě. Pitva později prokázala, že dívka ještě žila. Další oběť, opět školačku, si vybral v centru města. Bánskou Bystrici zachvátila panika. Lupták se pokusil o svůj oblíbený trik: přečkat vše ve vězení. Vloupal se tedy do domu, kde naoko usnul. Veřejná bezpečnost však měla jeho portrét od svědka, který jej viděl před druhou vraždou. Roku 1987 byl popraven oběšením.

4) Matej Čurko

Švýcara Markuse Dubacha nebaví život. Dá si proto roku 2011 na internet inzerát, s tím, jestli by ho někdo nechtěl zabít a sníst! K jeho překvapení se mu ozve muž. Aby dokázal, že svoji nabídku myslí vážně, pošle mu fotografie dvou rozčtvrcených těl. To Švýcara vyděsí a kontaktuje policii. Ta přichystá past. Na místo schůzky v Kysaku u Košic pošle svého agenta. Vše je však prozrazeno a muž byl v přestřelce s policií zastřelen později se ukázalo, že se jednalo o šéfa IT oddělení jedné velké slovenské pojišťovny Mateje Čurka.  V tašce měl pouta, léky na spaní, nůž, pilku a pepř. Policie odhalila, že vysoce inteligentní muž měl psychické problémy se sklony k brutalitě a kanibalismu. Na jeho talíři skončili minimálně dvě ženy. Muž však často jezdil do Itálie, a je tu podezření, že stojí za zmizením až 28 lidí! Slovenská policie se však po smrti Čurka už neměla k dalšímu vyšetřování, a případ v tichosti uzavřela.   

3) Štefan Svitek

Svitek pocházel z rozvrácené rodiny a sám týrání dětí a bití ženy považoval za normální. Ke všemu se přidal i alkoholismus a skrytá nebezpečná psychická nemoc a z recidivisty se stala časovaná bomba. Po jednom dni popíjení, když se Svitek vrátil domů ve slovenském Brezně, zjistil, že se jeho těhotná žena před ním i s dvěma dcerami zavřela v ložnici.  Svitka popadl nezvladatelný vztek, a dveře od ložnice rozmlátil sekyrou. V nezvladatelném vzteku šestnácti ranami do zabil manželku. Dcery ve věku čtyř a šesti let čekal stejný osud. Co se dělo dál se vymyká zdravému rozumu. Svitek uřezal své ženě prsa a poté ji rozřízl. Z ženy, která byla v šestém měsíci těhotenství, vybral stále živý plod a rozřezal jej žiletkou. To mu však nebylo málo, a tak ještě znásilnilo a rozřezal těla svých dcer. Z běsnění ho probralo až ranní kokrhání kohouta. Svitek z místa činu prchl a v opuštěném domě se pokusil o kastraci a sebevraždu. Obé mu nevyšlo a brzy byl zadržen. Při rekonstrukci zločinu se obyvatelé vraha pokusili lynčovat.  Psychiatr zjistil, že Svitek trpí agresivní psychopatií spojenou se zoofilií a sadismem. Svitek 8. června 1989 stanul pod šibenicí. Byl posledním popraveným v Československu.

2) Jozef Slovák

Vysoce inteligentní muž, úspěšný student, držitel několika patentu, ale také manipulátor a psychopatický vrah. To vše je Jozef Slovák. Poprvé vraždil v roce 1978, kdy se jeho obětí stala jednadvacetiletá Jugoslávka. Roku 1982 byl odsouzen na 15 let, ale již roku 1990 byl po amnestii propuštěn. Na svobodě tento nepochybně charismatický muž strávil pouze jeden a půl roku. Přesto za tu dobu zavraždil další čtyři mladé ženy. Jedna z mladých Slovenek našla smrt z vrahových rukou v Českém Krumlově. Někteří kriminalisté věří, že jich bylo víc. Roku 1993 byl Slovák odsouzen na doživotí a je držen v mimořádně přísných bezpečnostních podmínkách.

1) Ondrej Rigo

Rigo byl desetkrát trestaný profesionální kriminálník a po pádu železné opony se rozhodl, že odejde za lepším na západ. Do nového života vstoupil ovšem nešťastně. Pokoušel se získat azyl na falešný jugoslávský pas za což skončil na dva měsíce v mnichovském vězení. Poté se dostal do tábora pro uprchlíky odkud uprchl. V Mnichově zavraždil dvě ženy. Poté se přesunul do Amsterodamu, kde žil jeho bratr, kde zavraždil další ženu. V roce 1991 už byl opět doma v Bratislavě, kde se jeho teror rozjel naplno a zabil dalších pět lidí. Jeho modus operandi byl vždy stejný. Vyhlédl si osamělou ženu v přízemním bytě. V noci do něj vlezl skrze okno a rozespalou oběť zabil tím, co našel na místě. Poté ji přikryl horní část těla dekou a oběť vaginálně i análně znásilnil. Z bytu oběti zmizely vždy jen drobnosti. Na místě činu Rigo také vždy kouřil a zanechal vražednou zbraň. Další Rigovo specialitou bylo, že místo rukavic používal svoje ponožky. Zadržet se jej podařilo jen díky tomu, že jedna oběť jeho nájezd přežila a dokázala jej popsat. Osminásobný vrah dostal v roce 1993 doživotní trest.