reklama

5) Čen Tao

Nebo také Kult pravé cesty. Jeho zakladatelem byl profesor Hon-Ming Čen. Ten věřil, že vesmír je 4,5 bilionu let starý, Země vznikla při atomové válce mimozemšťanů a bůh navštívil Zemi celkem pětkrát… na létajícím talíři. Na svoji víru přilákal 160 lidí. Profesor předpověděl, že 31. března 1998 ve 12:00 na všech televizních obrazovkách promluví k lidem bůh. Nestalo se, a sekta se poté fakticky sama rozpustila.

4) Církev kreativity

 Vznikla v roce 1973 v Chicagu a hlásá, že přežijí jen ti nejsilnější a geneticky nejhodnotnější. Tedy podle ní bílá rasa! Členové musí dodržovat přísnou životosprávu, nesmí mluvit s lidmi jiných ras natož se s nimi intimně stýkat. Odsuzují homosexualitu, mají zakázáno fňukat, stěžovat si a věřit na pověry. Bílá rasa je nejlepší a vítězná a bůh dal zemi právě jí. Od jiných ji očistí boj a bude to ráj. Není divu, že se církev dostala na seznam extrémistických organizací.

3) Děti boha

Nebo také Rodina lásky a dnes Family International. Jak nejlépe uctít boha než láskou? Tato církev, produkt odvázaných šedesátek, to vzala doslova. Ženy a muži mají myslet během sexuálního aktu na boha a dámy při masturbaci na Ježíšovo kouzlo. A toto poselství mají rozdávat všem! Sekta totiž provozuje tzv. „náboženskou prostituci“, čímž financuje svůj provoz. Problém je ovšem v tom, že boží poselství věřící šíří i mezi dětmi a ocitla se díky tomu několikrát v hledáčku úřadů. Mezi členy patřily i rodina River a Joaquina Phoenixe nebo rodiče Rose McGowan.

2) Raëliáni

Učení, které má tři pilíře: sex, ufologický ateismus a klonování, jako cestu k nesmrtelnosti založil v 70. letech bývalý francouzský automobilový závodník Claude Vorilhon. Clauda v roce 1975 informovali mimozemšťané, že jeho otec pochází z jejich planety. Odtud byli i tatíci Ježíše, Buddhy nebo Mohhameda. Claude si začal říkat Raël. Jeho úkolem je rozšířit učení ufonů po zemi a postavit pro ně v teplých krajích ambasádu. Ta má vyjít na pouhých 37 milionů dolarů a má být nedaleko Jeruzaléma. Vzhledem k tomu, že symbolem raëliánů je svastika v Davidově hvězdě zatím u izraelských úřadu nepochodili.

1) Ho No Hana Sanpogyo

Japonec Hogen Fukunaga se roku 1987 prohlásil za reinkarnaci Buddhy a Ježíše Krista a věčného spasitele. Dokázal vyčíst budoucnost, duševní stav i zdraví…z chodidel věřících! Takové sezení ovšem vyšlo na 900 dolarů! Spasit se šlo nákupem posvátných svitků vůdce a seminářem za 22 500 dolarů. „Jeho svátosti“ se podařilo přesvědčit celkem 30 000 lidí. Za 600 milionů jenů nechal ostavit pod horou Fuji centrálu kultu a sám chodil v italských botách na míru za 5000 dolarů. Za štědré dary nadacím si kupoval setkání se světovými vůdci jako byl Bill Clinton, Jan Pavel II nebo matka Tereza. Roku 1996 však nevěřící japonské úřady na „Jeho svátost “ došláply, a ta skončila za masový podvod se škodou 150 milionů dolarů na 12 let ve vězení. Hrozí mu i další trest. Během drsných rituálů na seminářích totiž zemřeli čtyři mladí lidé.

reklama