Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šílená předpověď na rok 2020: Třetí světová a UFO

věštby
věštby
Foto: Pixabay

Stalo se téměř tradicí, že vykladači slavných věštců přijdou ke konci roku s předpovědí událostí, které by se měly odehrát v roce následujícím. Ani letošní rok není výjimkou, a na internetu se opět objevují více či méně přesné výklady nejznámějších věštců světa. Mezi ty zřejmě nejpopulárnější patří i Nostradamus, který podle vykladačů nevěstí na rok 2020 nic dobrého.

O Nostradamovi se říká, že předpověděl teroristické útoky, které se odehrály 11. září 2001 v New Yorku, vraždu bývalého amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, smrt princezny Diany nebo vzestup nacismu. Michel de Nostredame byl ale ve skutečnosti spíše skeptikem a lékařem.

Je sice pravdou, že se v amatérském lékaři během života rozhořela vášeň pro astrologii a medik vydal svá proroctví založená na pozorování hvězd, ve skutečnosti ale nešlo o žádné pořádné věštby, a byl dokonce kritický i vůči víře v Boha.

Ačkoliv jsou jeho myšlenky dnes obhajovány mnohými zastánci, v dřívějších dobách je lidé kritizovali. Problémem věštců totiž spočívá zejména v tom, že jejich myšlenky lze vyložit prakticky jakkoliv. O to hůře, že rozluštit Nostradamova slova je prakticky nemožné. v 16. století neexistovala jednotná typografie. Pravopis se od jednoho vydání k dalšímu mění, a mnohé verše jsou navíc nepřesné a nejsou v nich zmíněna jména ani časy.

Ani to ale vykladače věšteb neodradí, a to ani přesto, že mnohdy jejich interpretace obsahují mnoho chyb. Ostatně už za života byl Nostradamus obviňován, že si vymýšlí, a jeho výrokům lidé nevěřili ani později, dokud se nenašel výklad, který se zřejmě nemýlil. Podle stoupenců francouzského medika předpověděl Nostradamus zvolení Francoise Mitterranda francouzským prezidentem a atentát na papeže Jana Pavla II.

Šlo o pouhou náhodu? Prakticky vzato je to možné, pro jeho stoupence jde ale o nezvratný důkaz, že měl Nostradamus pravdu, a dodnes rok co rok chrlí nové věštby. Ne nepodobné těm, které se objevily na rok 2020.

Ty například tvrdí, že se konečně ukáže vztah mezi Vladimirem Putinem a mimozemšťany. Severní a Jižní Kores se údajně příští rok spojí a začnou boje kvůli globálnímu oteplování. Pravou třetí světovou ale rozpoutá údajně až Islámský stát, zatímco Rusko a Ukrajina dosáhnou míru. 

Podobných předpovědí se na příští rok dá na více či méně důvěryhodných mystických serverech najít několik desítek, prakticky ale nelze určit, nakolik přesný je jejich výklad a zda vůbec pochází z původních předpovědí Nostradama. Vzhledem k tomu, že některé předpovědi znějí více než šíleně, o tom ale lze téměř s jistotou pochybovat.

Témata:  věštby

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

20. července 2024 17:01

Ruské útoky opět cílily na energetickou infrastrukturu Ukrajiny, část země je bez proudu

Ruské drony v noci na sobotu zasáhly energetickou infrastrukturu ve dvou oblastech na severu Ukrajiny, uvedli místní představitelé podle serveru Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy