Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muslimové v Itálii vyjádří soustrast s masakrem ve francouzském kostele

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Řím - Zástupci italských muslimů dnes oznámili, že půjdou v neděli do kostelů, vyjádřit solidaritu s křesťany po útoku na kostel ve Francii.

Dva radikální muslimové tam v úterý zajali šest lidí a zavraždili šestaosmdesátiletého kněze.

Islámské společenství Itálie (COREIS) dnes v prohlášení oznámilo, že se jeho představitelé před nedělními pobožnostmi vydají do kostelů v několika italských městech včetně Říma a Milána.

Do kostela v neděli půjde také florentský imám Izzedine Elzir, který stojí v čele svazu italských islámských komunit. Řekl, že "chce křesťanským bratrům předat poselství solidarity a soustrasti".

"Zdá se nám v této dramatické chvíli zásadní učinit toto gesto jako konkrétní projev hlubokého respektu k posvátnosti rituálu, jeho vykonavatelům i ke kultovním místům křesťanství," stojí v prohlášení COREIS.

"Chceme tímto gestem ukázat, že jsme všichni členy jedné rodiny lidstva, že jsem spolu proti terorismu a že společně říkáme teroristům, že nás jejich zločiny nerozdělí, ale naopak ještě více sjednotí," řekl Elzir.

Témata:  Itálie muslimové teroristický útok na kostel ve Francii

Související

Aktuálně se děje

8:24

Jarní prázdniny 2025 odstartovaly. Víme, kdo je další na řadě

První turnus jarních prázdnin začal na papíře v pondělí, ale fakticky odstartoval už v pátek, kdy měly děti jednodenní pololetní prázdniny, na které navázal víkend. Jarní prázdniny v Česku poběží až do poloviny března. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Evropský parlament

Ze západu Trump, z východu Putin. Evropská unie je v pasti

Evropská unie se nachází na rozcestí, kdy musí rozhodnout o budoucím směřování své obranné politiky. V pondělí se v Bruselu sejdou lídři členských států, aby projednali financování, vojenskou výrobu a otázku evropské strategické autonomie. Hlavním bodem jednání bude spor mezi Francií, která prosazuje financování výhradně evropských zbrojních programů, a většinou ostatních členských států, které upřednostňují nákup zbraní ze Spojených států, píše Politico.