Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Desítky rodin z Halabu využily humanitární koridor Ruska a syrské vlády +VIDEO

Ruské bombardování pozic ISIS a rebelů v Sýrii
Ruské bombardování pozic ISIS a rebelů v Sýrii
Foto: Reprofoto YouTube

Ankara - Jeden z humanitárních koridorů, které v Halabu zřídily Rusko a syrská vláda, využily desítky rodin. O město se bojuje již několik týdnů a v jeho východní části, kterou ovládají povstalci, uvázlo na 200 tisíc civilistů.

Část Halabu je v obležení armády od 17. července, zásoby zvenčí se tam nedostaly od 7. července.

Zdroj: YouTube

Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) dnes potvrdila, že město opustil "určitý počet civilistů". Konkrétní údaje ale nesdělila.

Syrská agentura SANA uvedla, že "vojáci (tyto rodiny) odvezli autobusem k dočasným obydlím". Koridorem podle agentury kromě rodin vyšla také "skupina více než čtyřicetiletých žen". SANA také tvrdí, že povstalci se vzdávají vládním vojákům, jejich počet ale neuvedla.

Humanitární operaci v Halabu zahájily syrská a ruská vláda ve čtvrtek. Otevřely koridory pro civilisty a pro povstalce, kteří se chtějí vzdát. Syrský prezident Bašár Asad vyhlásil amnestii pro ty, kteří odevzdají zbraně.

Témata:  Sýrie

Související

Aktuálně se děje

16. května 2026 22:40

MS v hokeji: Slovinsko - Česko 3:2. Národní tým nečekaně prohrál

Český hokejový národní tým má na programu v sobotu druhý zápas na světovém šampionátu ve Švýcarsku. Poté, co zvládli v pátek svůj úvodní duel proti Dánům, nad kterými vyhráli bez potíží 4:1, se svěřenci kouče Radima Rulíka nyní střetnou se Slovinskem. I v tomto zápase jsou Češi favority. Oproti duelu s Dány se proti Slovincům v české brance představí Dominik Pavlát a v sestavě se poprvé objeví obránce Jan Mandát. Bude mít stejně jasný průběh duel se Slovinskem, jako ten s Dánskem? Sledujte online reportáž zápasu se startem od 20:20 třetinu po třetině na serveru Eurozpravy.cz.

Zdroj: David Holub

Další zprávy