Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Balon, ve kterém v Texasu zemřelo 16 lidí, pocházel z ČR

Balóny
Balóny
Foto: Pixabay

Austin (USA) - Horkovzdušný balon, při jehož sobotním pádu zahynulo v Texasu 16 lidí, pocházel od českého výrobce. Informují o tom americká média.

Ti se zatím snaží objasnit příčinu neštěstí. Vyšetřování jedné z nejtragičtějších nehod svého druhu potvrdilo, že jedna z částí letícího stroje zasáhla dráty elektrického vedení.

Člen vedení Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB) Robert Sumwalt na tiskové konferenci uvedl, že balon pocházel od české firmy Kubíček a měl čtyři palivové lahve a tři hořáky. Společnost podle svých internetových stránek vyrábí balony téměř 30 let.

Vyšetřovatelé nyní zjišťují, zda mohla pád zapříčinit lidská chyba, technická závada či povětrnostní podmínky. "Existuje fyzický důkaz, že balon zasáhl dráty, nikoli stožár," potvrdil Sumwalt dřívější tvrzení některých svědků. Zda se balon skutečně vznítil, jak tvrdí jedna svědkyně, zatím úřady nepotvrdily.

Témata:  balóny USA

Související

Aktuálně se děje

24. prosince 2025 18:31

Státní zástupce chce Vémolu kvůli drogám poslat do vazby

Jak už server GLobe24.cz informoval, MMA zápasník Karlos Vémola byl v úterý zadržen ve své vile v Měchenicích u Prahy a následně obviněn ze závažné drogové kriminality. Přestože policisté při několikahodinové domovní prohlídce nenašli žádné omamné látky, anabolika ani podezřelou hotovost, státní zástupce podal na Štědrý den návrh na jeho vzetí do vazby.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anatolij Bondarčuk

Zemřel Anatolij Bondarčuk, světový rekordman a ukrajinská legenda

Ukrajinský sport zasáhla smutná zpráva o úmrtí jedné ze svých největších legend. Ve věku 85 let zemřel Anatolij Pavlovyč Bondarčuk, fenomenální kladivář, olympijský vítěz a uznávaný odborník v oblasti sportovní vědy. O jeho odchodu informovala ukrajinská atletická federace, která vyjádřila hlubokou soustrast rodině i blízkým tohoto výjimečného muže.