Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská letadla měla útočit na syrské uprchlické tábory, píše SOHR

Sýrie
Sýrie
Foto: Pixabay

Bejrút – Při útoku na dva tábory uprchlíků v Sýrii nedaleko turecké hranice zemřely dvě děti, dalších 30 lidí bylo zraněno. Podle Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) za náletem zřejmě stála ruská letadla.

Situaci v Sýrii sleduje SOHR z Británie prostřednitvími sítě tamních informátorů.

Letadla v barvách obvyklých pro ruské letectvo udeřila podle SOHR v sevřené formaci. Po zásahu shořelo nebo bylo poškozeno mnoho uprchlických stanů.

Napadené tábory leží západně od severosyrského Halabu v oblasti ovládané umírněnou syrskou opozicí. Ta bojuje proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada, chráněnce Moskvy.

Témata:  Sýrie ruské angažmá v Sýrii uprchlické tábory

Související

Aktuálně se děje

14. března 2026 16:58

13. března 2026 17:49

Občanky končí. Tisíce důchodců budu muset na úřad

Tisíce nejstarších českých občanů by měly v nejbližší době věnovat pozornost svému občanskému průkazu. Ministerstvo vnitra v pátek upozornilo, že specifická skupina dokladů letos v srpnu definitivně pozbude platnosti. Týká se to především seniorů narozených do konce roku 1935, tedy lidí, kterým je devadesát a více let.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Jürgen Habermas

V 96 letech zemřel Jürgen Habermas, jeden z nejvýznamnějšch filozofů současnosti

Svět filozofie a společenských věd zasáhla zpráva o úmrtí jednoho z nejvýznamnějších intelektuálů naší doby. V sobotu zemřel ve věku 96 let Jürgen Habermas, muž, jehož myšlenky o komunikaci a racionalitě zásadně ovlivnily moderní vnímání společnosti. Podle oznámení jeho nakladatelství Suhrkamp skonal pokojně v bavorském Starnbergu nedaleko Mnichova.