Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v Indii: Ozbrojenci zabili 14 lidí

Indie, ilustrační foto
Indie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dillí - Skupinka ozbrojenců dnes zahájila palbu do davu lidí na tržišti v indickém státu Ásám na severovýchodě země a nejméně 14 osob zabila. Dalších 16 lidí utrpělo zranění.

Oznámila to místní policie, která z útoku viní kmenové separatisty z Národní demokratické fronty Bódska (NDFB), kteří již mají na svědomí řadu podobných krvavých akcí.

Jeden z asi šesti ozbrojenců použil při útoku granát, který způsobil požár v jedné z hojně navštěvovaných budov tržiště ve městě Baladžan. Mnoho civilistů také utrpělo zranění, ale jejich počet zatím není znám. Jeden útočník byl zabit, ostatní uprchli, dodala policie.

Úřady připisují podobné "barbarské útoky" separatistům z kmene Bódů, kteří již desítky let bojují za nezávislost regionu. Bódové jsou kmen mongolského původu, který vyznává animistické náboženství.

Témata:  Indie teroristické útoky v Indii

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2025 21:30

Drama ve druhém finále extraligy: Pardubice přetlačily Kometu a srovnaly sérii 1:1

Dynamo Pardubice zvládlo druhé finále Tipsport extraligy a po výhře 2:1 nad Kometou Brno srovnaly sérii na 1:1. O triumfu rozhodly dvě rychlé branky ve druhé třetině, série nyní pokračuje v Brně.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy