Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Radnici sicilského města Corleone infiltrovala mafie

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Řím - Sicilské město Corleone většina lidí zná jen díky tomu, že propůjčilo své jméno fiktivní mafiánské rodině ze slavné knihy Maria Puza Kmotr, která byla předlohou snad ještě slavnějšího filmu. Kvůli údajné infiltraci místní radnice skutečnou mafií nyní italská vláda rozpustila celé zastupitelstvo.

Vláda premiéra Mattea Renziho zastupitelstvo Corleone rozpustila na popud ministra vnitra Angelina Alfana. Jeho úřad bude nyní desetitisícové město dočasně spravovat.

S krokem vlády souhlasil i starosta Corleone, který před časem sám vyjádřil obavy, že mafie pronikla do nejvyšších pater komunální politiky.

Sicilská mafie známá jako Cosa nostra (Naše věc) podle agentury AP často ovlivňuje rozhodování radnic na jihoitalském ostrově.

Ve snaze oslabit moc mafiánů italská vláda v poslední době sahá k rozpuštění zvolených městských reprezentací stále častěji, a to nejen na působením mafie proslulém jihu, ale už i na severu země.

Témata:  Itálie mafie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.