Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Letiště v Bruselu obnoví dopravu nejdříve v úterý

Letiště v Bruselu
Letiště v Bruselu
Foto: Ad Meskens

Brusel - Bruselské letiště Zaventem, kde se v úterý odehrál teroristický útok, obnoví leteckou osobní dopravu nejdříve v úterý.

Oznámilo to dnes podle agentury Reuters vedení letiště. Dosud se počítalo s tím, že by letiště mohlo provoz obnovit v pondělí.

Na letišti Zaventem při úterních pumových atentátech sebevražedných islamistů zahynulo 11 lidí. Téhož dne následoval podobný útok v bruselském metru s dvaceti mrtvými.

Ve středu letiště oznámilo, že začíná odbavovat jen nákladní a některé soukromé či speciální lety.

Témata:  letiště Belgie

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 18:06

Na D2 se stala vážná nehoda. Mezi zraněnými byli převážně děti

Vážná dopravní nehoda se v pátek stala na dálnici D2 u Brna. Zranili se čtyři lidé, většina zraněných jsou děti. Řidička havarovaného osobního automobilu se podle policistů nevěnovala řízení dostatečně.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.