Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chlapce zavalila na Brněnsku zemina, museli ho vypostit hasiči

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Oslavany (Brněnsko) - Šestnáctiletého chlapce zavalila v sobotu v Oslavanech na Brněnsku při výkopových pracích na kanalizaci zemina.

Museli ho vyprošťovat hasiči, sdělil dnes v tiskové zprávě mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Chlapec skončil v péči záchranářů.

Chlapec pomáhal svým známým při kopání kanalizace. "Při tom ho zasypala zemina. Na místo proto vyrazily čtyři jednotky hasičů i s policejním vrtulníkem, kde byli v posádce letečtí záchranáři, kteří jsou vyškolení na záchranu z hloubek a výšek," uvedl Dvořák.

Hasiči podle něj místo provizorně zajistili. Chlapce museli vyprostit z výkopu hlubokého tři metry.

Témata:  sesuv půdy děti

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 13:38

Nová metoda podvodníků na WhatsAppu. Zpráva se tváří jako od kamaráda

S podvody na komunikační platformě WhatsApp se v poslední době roztrhl pytel. Uvědomují si to i sami podvodníci, což ukazuje jejich nová metoda, na kterou upozornila policie. V případě, že ji dotyčný odhalí, hrozí mu ztráta účtu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy