Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Holandský premiér zuří: Uprchlíci jsou spodina, měli by vypadnout

Mark Rutte
Mark Rutte
Foto: Reprofoto YouTube

Amsterdam - Nizozemím otřásá otřesný případ šikany ze strany gangu migrantů, které se dopouštějí na obyvatelích města Zaandam. Chování uprchlíků naštvalo i holandského premiéra.

Skupina výtržníků z řad tureckých přistěhovalců terorizuje lidi v sousedství nizozemského města Zaandam. Gang za i muže zákona, skáče po policejních vozech nebo mlátí cyklisty. Jeho vůdcem je 19letý Ismail Ilgun, kterého podle deníku De Telegraaf zadrželi policisté pro podezření z pobuřování.

"Kdo, ku*va, jste, vy všichni rasisté? Já jsem Erdoganův bojovník, Turek, který zůstane v Nizozemsku a který vydělá spoustu peněz děláním videí aniž by musel pracovat," prohlašoval ve svém posledním videu vůdce migrantů.

Nizozemský premiér Mark Rutte (49) je po sérii útoků na uprchlícky gang pořádně naštvaný. "Jsou spodina. Policie a místní orgány už na tom pracují. Měli by prostě vypadnout," uvedl pro Central European News.

V ohrožení se ocitla i Juliette Rotová, členka městské rady v Zaandamu, kterou skupina migrantů ohrožovala před jejím domem. "Vyskočili z auta a zastrašovali mě. Ilgun mě obviňoval, říkal, že jsem je stigmatizovány. Stál přímo přede mnou ve velmi hrozivé póze. Z vozu křičeli něco jako "Víme, kde tě najdeme," uvedla.

Cinderella Meijerová, pracovnice v centru pro mládež, serveru MailOnline vysvětlila, že skupina byla vyhozena kvůli poškozování majetku a krádežím. Městská rada se snažila chuligánům vyjít vstříc, ale pokaždé to prý dopadlo stejně. 

Témata:  uprchlíci Nizozemí Mark Rutte

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.