Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman dorazil na Valné shromáždění OSN, znovu pozval papeže do Česka

František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 17. prosince 1936 Buenos Aires, Argentina), je 266. papež katolické církve, suverén státu Vatikán, jehož zvolilo konkláve dne 13. března 2013.
František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 17. prosince 1936 Buenos Aires, Argentina), je 266. papež katolické církve, suverén státu Vatikán, jehož zvolilo konkláve dne 13. března 2013.
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

New York - V New Yorku dnes začala všeobecná rozprava 71. zasedání Valného shromáždění OSN, ve které vystoupí také český prezident Miloš Zeman. Ještě před začátkem zasedání pozval papeže Františka do Česka.

Zeman také stihl krátkou schůzku s makedonským prezidentem Ďorgem Ivanovem a s šéfem vatikánské diplomacie kardinálem Pietrem Parolinem. "Pan prezident opět pozval papeže Františka do ČR," uvedl na twitteru Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman se svým projevem, který se bude týkat terorismu, vystoupí ve středu.

Zasedání OSN doprovázejí přísná bezpečnostní opatření. V ulicích New Yorku, kde o víkendu explodovala nastražená nálož, jsou stovky policistů a bezprostřední okolí budovy světové organizace je uzavřeno pro automobilovou dopravu.

Témata:  Miloš Zeman OSN (Organizace spojených národů) Papež František

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.