Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poláci vyrazili do ulic. Protestovali ve Varšavě proti vládě

Varšava
Varšava
Foto: Pixabay

Varšava - Až 12.000 Poláků se dnes sešlo ve Varšavě na dalším z protestů proti polské konzervativní vládě.

Demonstraci svolala občanská iniciativa Výbor na obranu demokracie (KOD). Kabinet Beaty Szydlové podle kritiků ohrožuje právní stát i postavení Polska v Evropě.

Lidé, kteří podle agentury AP dorazili z celé země, mávali polskými vlajkami a zástavami Evropské unie. Iniciativa KOD organizuje protesty proti vládě strany Právo a spravedlnost (PiS) a jejímu předsedovi Jaroslawu Kaczyńskému od ustavení vlády před deseti měsíci.

Dnešní protestní pochod začal u budovy ústavního soudu, který se vláda podle Bruselu coby jednu z nejdůležitějších institucích v zemi snaží dostat pod kontrolu, čímž porušuje unijní pravidla.

Témata:  demonstrace v Polsku Polsko

Související

Aktuálně se děje

13. července 2026 16:47

Nejkrásnější tajemství je venku. Kristýna Leichtová už "očichává" třetí dítě

Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i během letních prázdnin. Už několik dní není žádným tajemstvím, že Kristýna Leichtová přivedla na svět třetího potomka. Sama herečka to ale definitivně potvrdila až během tohoto víkendu. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy