Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská a syrská armáda opět bojuje o strategický tábor u Halabu

Bojová letka RF v Sýrii
Bojová letka RF v Sýrii
Foto: mil.ru

Damašek - Ruské a syrské letouny dnes bombardovaly strategicky položený uprchlický tábor severně od Halabu. Zařízení v posledních letech ovládali povstalci, ale syrská armáda tábor v sobotu na krátkou dobu dobyla.

V noci na dnešek ale kontrolu nad ním opět převzali rebelové. S odvoláním na představitele povstalců i syrské armády o tom informovala agentura Reuters.

Palestinský uprchlický tábor Handarát leží několik kilometrů od Halabu na vyvýšeném místě a vede kolem něj jedna z hlavních přístupových cest do Halabu. Silnici měli dosud pod kontrolou povstalci. Ti dnes oznámili, že armáda ve snaze dobýt znovu Handarát použila silnější zbraně.

"Tábor jsme sice opět získali, ale režim jej vypálil fosforovými bombami. Byli jsme schopni jej chránit, ale při bombardování shořela naše vozidla," řekl velitel povstalců.

Témata:  Sýrie Syrská krize ruské angažmá v Sýrii

Aktuálně se děje

25. srpna 2026 17:36

Kristýna Leichtová poprvé promluvila o třetím porodu

Herečka Kristýna Leichtová se před dvěma měsíci stala trojnásobnou maminkou, když na svět přivedla dceru Lily. O podrobnosti z porodu i následujícího období se rozhodla podělit až s odstupem času. Na tradiční odpočinek během šestinedělí si příliš nepotrpěla a celé toto období přirorovnává spíše k velkému happeningu. Přesto se podle svých slov cítí překvapivě odpočatá.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy