Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenský exprezident Kováč byl hospitalizován, je v umělém spánku

FN Brno, Klinika dětské chirurgie, ortipedie a traumatologie
FN Brno, Klinika dětské chirurgie, ortipedie a traumatologie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Bratislava - Slovenský exprezident Michal Kováč byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče a uveden do umělého spánku. Letos jde o jeho již třetí pobyt v nemocnici. V březnu byl dvakrát odvezen sanitkou poté, co upadl do bezvědomí.

Podle slovenského webu Nový čas je ve stabilizovaném stavu. "Bývalou hlavu státu nejprve hospitalizovali na kardiologické jednotce intenzivní péče. Stav se mu však náhle zhoršil, lékaři ho museli uvést do umělého spánku a snaží se ho zachránit," napsal list.

Ke Kováčovi, kterého už léta trápí i Parkinsonova choroba, přivolala záchranku jeho ošetřovatelka kvůli zvýšenému pulsu a problémům s dýcháním.

Kováč byl slovenským prezidentem v letech 1993 až 1998. Funkční období prvního prezidenta Slovenské republiky bylo poznamenáno spory s tehdejším premiérem Vladimírem Mečiarem. Do vysoké politiky vstoupil Kováč v prosinci 1989, kdy byl jmenován ministrem financí slovenské vlády. Státní pokladnu řídil do května 1991.

Témata:  Michal Kováč Slovensko nemocnice

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.