reklama

Po sečtení zhruba 90 procent hlasů jich měl vermontský senátor Sanders na kontě 56,3 procenta, zatímco jeho soupeřka Hillary Clintonová jen 43,4. Texaský senátor Cruz ve Wisconsinu zatím nad favoritem republikánského klání Donaldem Trumpem vede se 48,8 procenty hlasů o více než 14 procentních bodů. Ohijský guvernér John Kasich dosáhl po sečtení téměř 90 procent hlasů zatím na 14,2 procenta.

Ani dobrý výsledek Cruze a Sanderse podle analytiků sice na postavení Trumpa a Clintonové jako favoritů nic nezmění, mohl by ale podpořit jejich kampaň a dodat jim síly k soubojům v dalších státech.

Sanders tak ve Wisconsinu získal přinejmenším 45 delegátů a Clintonová 31. Vítězství v republikánském klání Cruzovi přineslo 33 a Trumpovi druhé místo tři delegáty. Kasich nezískal žádného.

Zdroj: YouTube

"Ať už před Clevelandem nebo na konventu v Clevelandu, společně získáme většinu delegátů a společně v listopadu porazíme Hillary Clintonovou," řekl v projevu po oznámení prvních odhadů výsledků primárek Cruz. "Vítězíme, protože sjednocujeme Republikánskou stranu," dodal.

"S naším vítězstvím dnes večer ve Wisconsinu nyní máme na kontě vítězství v sedmi z osmi posledních volebních shromáždění a primárek," řekl shromážděným podporovatelům Sanders, který i přes poslední úspěchy zůstává v počtu delegátů daleko za Clintonovou.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama