Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlík v Německu spáchal sebevraždu, nikdo ho nezastavil. Naopak

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Lipsko - Ne všechny příběhy o migrantech mají šťastné konce. Na tom, který se odehrál v Lipsku, je o dost smutnější fakt, že mladého migranta, který se rozhodl spáchat sebevraždu, povzbuzovali lidé kolem něj.

Televize MDR informovala o tragickém případu, který se v Schmöllnu na území spolkové země Durynsko. Policisté a hasiči se tam v pátek pokoušeli odradit 15letého chlapce ze Somálska od skoku z domu, v němž bydlel.

Jejich vyjednávání nemělo úspěch a chlapec se nakonec rozhodl spáchat sebevraždu. Na celém případu je ale zarážející zejména chování jeho přátel a přihlížejících. Ti totiž údajně chlapce ve skoku podporovali a skandovali: "Skoč!"

Tamní starosta Sven Schrade chování lidí nechápe: "Dostali jsme informaci, že někteří z okolostojících sledovali tento incident velmi dlouho a prý se tam objevily výkřiky jako 'No tak, skoč!' Něco takového je třeba odsoudit. Pokud to někdo bere jako film a pak si myslí, že je třeba zakřičet povzbuzení, je to neuvěřitelné," zaráží politika.

Úředník Matthias Bergman ve vysílání MDR řekl, že na celé věci je zarážející i další fakt. Někteří z diváků si totiž průběh tragédie z nedalekých balkonů dokonce fotografovali a natáčeli.

Televize uvedla, že chlapec bydlel v této oblasti od dubna a s depresí strávil týden na psychiatrické klinice, z níž se v pátek vrátil do bytu v Schmöllnu, kde bydlel s dalšími mladými přistěhovalci.

Témata:  uprchlíci sebevražda Německo

Související

Aktuálně se děje

8. června 2026 11:29

Slovensko řeší rozchod exprezidentky. Čaputová a Rizman přiznali konec

Slovensko zasáhla smutná zpráva z osobního života bývalé hlavy státu. Exprezidentka Zuzana Čaputová a její dlouholetý partner Juraj Rizman potvrdili rozchod. Pár tvořili šest let. Podle společného prohlášení zůstávají přáteli. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.