Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Další neštětí ve Středomoří: U Libye zahynulo přes 200 migrantů

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Ženeva - Při ztroskotání dvou lodí u Libye zahynulo nejméně 239 migrantů, uvedla dnes OSN, která se odvolává na svědectví dvou přeživších. Okolnosti neštěstí nicméně nadále zůstávají nejasné.

Mluvčí UNHCR podle agentury Reuters řekla, že informaci o 239 mrtvých potvrdili dva přeživší, kteří se dostali na italský ostrov Lampedusa.

Podle APA se pohřešuje 99 uprchlíků. Tvrdí to 29 zachráněných migrantů, kteří v noci na dnešek dorazili na Lampedusu. Na převrhnuté lodi bylo podle nich asi 140 lidí. Italská pobřežní hlídka hovoří o 12 mrtvých s tím, že po pohřešovaných dále pátrá. Web italské televize RAI zase uvádí, že zachráněno bylo více než 300 uprchlíků.

Podle APA se na záchraně běženců podílelo pět lodí. Jedna z osob měla těžké popáleniny. Přeživší pocházejí ze státu Guinea.

Témata:  uprchlíci Itálie

Související

Aktuálně se děje

24. ledna 2026 21:57

Babišův návrh ohledně prezidenta dává smysl i Motoristům a SPD

Motoristé i zástupci SPD jsou připraveni debatovat o společném kandidátovi současné vládní koalice pro prezidentské volby v roce 2028. O této strategii se v sobotu zmínil premiér Andrej Babiš (ANO), který v minulé volbě prohrál se současným prezidentem Petrem Pavlem. Ten nevylučuje opětovnou kandidaturu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy