Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francouzská vláda chce prodloužit výjimečný stav

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Paříž - V lednu 2017 má ve Francii skončt výjimečný stav, vláda ale požádá parlament o jeho další prodloužení. Hrozba terorismu prý přetrvává, rovněž se blíží prezidentské volby.

Výjimečný stav byl ve Francii vyhlášen po teroristických útocích, které si v Paříži loni v listopadu vyžádaly 130 obětí. Letos v červenci byl prodloužen o dalších šest měsíců.

"Francie musí být bdělá pro případ ohrožení, proto navrhneme parlamentu prodloužení výjimečného stavu," řekl poslancům premiér Manuel Valls.

Ten již ve víkendovém rozhovoru s BBC řekl, že o prodloužení výjimečného stavu nepochybuje. Připomněl, že Francii čekají v roce 2017 prezidentské volby, takže je plánován velký počet schůzí a veřejných shromáždění.

Témata:  Francie Manuel Valls

Související

Aktuálně se děje

8. července 2025 17:56

Samosběr jahod se v roce 2025 chýlí ke konci. Co můžete sbírat namísto nich?

Letní měsíce lákají nejen k výletům a opalování, ale také k čím dál populárnějším samosběrům ovoce. Zatímco jahody jsou dlouhodobě nejznámější a nejdostupnější plodinou, kterou si lidé sami sklízí, nabídka samosběrů se rok od roku rozšiřuje. Co dalšího si tedy můžete z českých sadů a plantáží odnést, když přijdete s košíkem a chutí na čerstvé ovoce?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tálibán

Komentář

Velmoci uznávají teroristické státy. Situaci můžeme zachránit, když neztratíme morální kompas

Rusko oficiálně uznalo vládu Tálibánu v Afghánistánu, Spojené státy zvažují vyškrtnutí syrské HTS ze seznamu teroristů. Dva subjekty s násilnou minulostí tak získávají legitimitu, aniž by se vzdaly své radikální povahy. Svět tím riskuje precedent, že moc uchvácená silou a bez respektu k právům může být cestou k mezinárodnímu uznání. Svět v tuto chvíli nesmí ztratit morální kompas.