Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Erdogan v ráži: Z podpory teroristů obvinil i Belgii

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan
Foto: bbm.gov.tr

Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pokračuje v obviňování evropských zemích z podpory terorismu. Terčem nového verbálního útoku se stala Belgie, která je dle Ankary centrem podporovatelů Strany kurdských pracujících (PKK) a příznivců hnutí duchovního Fethullaha Gülena.

Erdogan dnes také bez dalších podrobností uvedl, že Berlínu předložil důkazy, že organizace z Německa financuje bojovníky PKK.

Turecký prezident, který svou nejnovější kritiku vznesl v Ankaře před cestou do Pákistánu, podobná obvinění o podpoře terorismu adresoval v minulosti i Německu. Před dvěma týdny Erdogan označil tuto zemi za "ráj pro teroristy". Prohlásil mimo jiné, že Německo léta chránilo přívržence PKK, která bojuje v Turecku za samostatný Kurdistán, i krajně levicové strany DHKP-C.

Podobně se minulý týden vyjádřil i turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu. Šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier jeho slova odmítl. Extremistické skupiny jako je PKK jsou v Německu zakázané.

Témata:  Recep Tayyip Erdogan Belgie Německo

Související

Aktuálně se děje

12. března 2026 17:11

Biatlonová rodina se rozroste. Gabriela Soukalová oznámila těhotenství

Babyboom v českém šoubyznyse i v březnu směle pokračuje. Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová ve čtvrtek odpoledne oznámila fanouškům, že je podruhé těhotná. Gratulace se jen hrnou.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy