Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko věří, že USA s Trumpem změní přístup k syrské krizi

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Moskva - Rusko doufá, že Spojené státy změní přístup k syrské krizi, až se novým americkým prezidentem v lednu příštího roku stane Donald Trump.

Řekl to dnes náměstek ruského ministra zahraničí Michail Bogdanov. V souvislosti s otázkou dalšího postupu v Sýrii podle něj Rusko už zahájilo kontakty s Trumpovým pracovním týmem, uvedla agentura Reuters.

Poradce ruského prezidenta Vladimira Putina Jurij Ušakov řekl, že dosavadní spolupráce mezi Ruskem a Spojenými státy v Sýrii je neuspokojivá. I on podle agentury TASS vyjádřil naději, že s novou americkou vládou se situace zlepší.

Optimistická očekávání má Ušakov na základě nedávného telefonického rozhovoru Putina s Trumpem.

Témata:  Rusko Donald Trump Sýrie Syrská krize

Související

Aktuálně se děje

13. března 2026 14:01

12. března 2026 19:35

Kroužková po posledním vysílání na ČT řekla, jak to bylo s jejím odchodem

Seriál moderátorských odchodů z České televize pokračuje. Po víkendovém konci Václava Moravce, jenž veřejnoprávní instituci opouští po více než 20 letech, se s diváky definitivně rozloučila Barbora Kroužková. O jejím plánovaném odchodu se již nějaký čas vědělo. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy