reklama

Podle legendy se v posledních měsících druhé světové války nacističtí důstojníci snažili propašovat tři tuny zlata ven z Německa. Zlato by dnes mělo hodnotu více než 100 milionů eur.

Někteří se domnívají, že zlato je ukryté v bunkru nebo v zasypaném vlaku v Polsku. Jeden muž ale tvrdí, že skončilo na dně Baltského moře poblíž polského pobřeží.

Nacisté se proslavili krádežemi drahokamů, drahých kovů či uměleckých děl. Část z nich měla být údajně uložena na lodi Wilhelm Gustloff a přepravena z Německa. Loď ale 30. ledna 1945 potopili Sověti a při tragédii šestinásobně horší než jakou byla zkáza Titaniku zahynulo přes 9400 lidí.

Bývalý profesionální potápěč Phil Sayers (61) serveru Daily Star Online řekl, že zlato se pravděpodobně nachází na dně Baltského moře v hloubce asi 450 metrů. Je o tom přesvědčen na základě setkání s Rudim Langem, který sloužil na lodi jako radista. 

Lang se domnívá, že viděl bedny s tím, co by mohlo být nacistické zlato, jak byly nakládány na loď. Na první pohled prý nepochopil, co vlastně vidí, vše mu ale bylo vysvětleno v roce 1972, kdy se setkal s dalším přeživším. Ten mu údajně prozradil, co v bednách skutečně bylo, a potvrdil tak jeho teorii o zlatě.

Phil se k vraku osobně před 30 lety ponořil, zlato ale nenašel. Podle něj pravděpodobně skončilo zasypané pod tunami trosek.

Loading...
reklama