Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Syrské vládní jednotky dobyly další povstaleckou čtvrť v Halabu

Sýrie, ilustrační foto
Sýrie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Bejrút - Syrská armáda obsadila za podpory svých spojeneckých sil další povstaleckou čtvrť v oblasti východního Halabu.

O novém úspěchu rozsáhlé vládní ofenzivy s cílem získal úplnou kontrolu nad druhým největším městem v Sýrii informovala exilová Syrské organizace pro lidská práva (SOHR).

Vládní síly mají podle ní znovu pod kontrolou také silnici spojující západní části města, které jsou v rukou provládních sil, s mezinárodním letištěm v Halabu, které rovněž kontroluje armáda a které leží o něco jižněji než Tárik al-Báb.

Po nočním dobytí čtvrti Tárik al-Báb bude mít syrský režim pod kontrolou zhruba 60 procent povstaleckého sektoru Halabu, ovládnutého rebely v roce 2012, upřesnila SOHR.

 

Témata:  Sýrie Syrská krize

Aktuálně se děje

24. srpna 2026 5:00

Počasí v závěru letních prázdnin. Vrátí se něco, co v posledních dnech chybělo

V Česku začíná poslední ryze prázdninový týden, který bude zajímavý i ohledně počasí. Na naše území se opět dostane teplý vzduch z jihu, takže nejvyšší teploty dosáhnou tropických hodnot. Na víkend se však ochladí. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy