Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Indie se loučí s populární političkou Džajarámovou

Indie, ilustrační foto
Indie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dillí - Davy lidí se dnes ve městě Čennaí loučily se zesnulou indickou populární političkou a bývalou filmovou hvězdou Džajalalithou Džajarámovou (68). Smutná událost se bohužel neobešla bez násilí.

Předsedkyně vlády státu Tamilnádu prodělala v neděli infarkt a zemřela v pondělí v noci. Džajarámová se těšila velké popularitě, ale kritici jí vyčítali, že kolem sebe pěstovala kult osobnosti. Než v 80. letech vstoupila do politiky, hrála ve stovce filmů.

V Tamilnádu platí sedmidenní smutek a centrální vláda v Dillí na dnešek vyhlásila celostátní svátek na znamení respektu k zesnulé.

Potyčky nastaly před nemocnicí hned, když byla zveřejněna zpráva o úmrtí Džajarámové. Později se ale situace zklidnila.

Džajarámová získala kontrolu nad stranou Všeindická Annáduraiova drávidská pokroková federace (AIADMK) a několikrát čelila obvinění z korupce. Šlo hlavně o spory kolem jejího osobního bohatství, jehož výše podle žaloby neodpovídala příjmům.

Témata:  Indie úmrtí

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2025 18:41

Macinka jednal s prezidentem. Hrad prozradil, co bylo hlavním tématem

Pražský hrad se až jako druhý vyjádřil ke čtvrtečnímu jednání prezidenta Petra Pavla se šéfem Motoristů Petrem Macinkou. Podle prezidentské kanceláře byly hlavním tématem nominace strany vedené Macinkou na ministry v rodící se vládě Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Kate posílá zprávu po dokončení chemoterapie

Kate Middleton poprvé od oznámení rakoviny vystoupila veřejně

Princezna z Walesu Kate Middleton vystoupila v úterý 18. listopadu v centru Londýna s prvním projevem od chvíle, kdy v březnu 2024 oznámila světu svou diagnózu rakoviny. Stalo se tak u příležitosti Summitu o budoucí pracovní síle (Future Workforce Summit). Na této významné události představila další fázi své mise zaměřené na podporu dětí v raném věku.