Berlín – O vraždě německé studentsky Marie Ladenburgerové jsme vás v minulých dnech již informovali. Z činu byl obviněn sedmnáctiletý migrant. Pozornost případ upoutal také proto, že obětí byla dcera vysoce postaveného právníka Evropské komise. Jak se teď ukázalo, obviněný se už podobného činu zřejmě dopustil, dokonce za něj byl i odsouzen.
Podezřelý migrant se údajně podobného násilného trestného činu dopustil proti ženě v Řecku před třemi lety, tehdy také prohlašoval, že je mu 17 let. Podle nových informací byl Hussein K., který o sobě tvrdí, že je nezletilý, odsouzen k desetiletému trestu v Řecku za pokus o vraždu v roce 2013. Afghánec přijel na řecký ostrov Korfu na konci května 2013, pak údajně napadl dvacetiletou dívku a hodil ji z útesu, informuje německý list Die Welt.
Mladá žena pád z strmého pobřežní útesu přežila. V únoru 2014 soud migrantovi udělil desetiletý trest za pokus o vraždu. Není známo, proč se řecké soudy rozhodly trest vzhledem k povaze trestného činu pozastavit, nebo zda mu úřady úmyslně umožnily opustit Řecko a odcestovat do Německa.
Migrant v době procesu tvrdil, že je mu 17 let, totéž tvrdí teď o tři roky později. To samozřejmě vyvolalo spekulace o tom, jak starý vlastně je. V Řecku a v Německu je soudní systém je mnohem shovívavější v případech, kdy pachatelé nejsou plnoletí. Jenže i kdyby v Řecku říkal pravdu, v době vraždy Ladenburgerové by mu bylo nejméně 20 let.
Německý časopis Stern tvrdí, že dva žadatelé o azyl nezávisle na sobě potvrdili, že tento Afghánec je stejný muž jako ten na Korfu. Zároveň ukázali časopisu různé fotografie, na kterých jsou jasně viditelná tetování Husseina K.. Německé úřady v současné době spolupracují se svými řeckými protějšky, aby informaci ověřily.
Znásilnění a vražda, ke kterým došlo ve Freiburgu, šokovaly celé Německo a znovu vyvolaly vážné otázky o německé migrační politice německé kancléřky Angela Merkelová. Devatenáctiletá studentka medicíny, jejíž otec je úředníkem Evropské unie, pracovala jako dobrovolnice v azylovém domě.
Němci byli také znepokojeni nedostatkem zájmu některých sdělovacích prostředků o vraždu. Kritice čelila především státní televize ARD, která tvrdila, že příběh byl „příliš regionální", než aby byl umístěn do hlavního zpravodajství. Případ vyvolal takové debaty, že se k němu vyjadřovali také němečtí politici.
Témata: Německo, uprchlíci, znásilnění
Související
25. listopadu 2024 19:13
25. listopadu 2024 17:27
19. listopadu 2024 15:42
19. listopadu 2024 9:30
15. listopadu 2024 16:36
7. listopadu 2024 20:11