Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ozbrojenci z Jordánska prý plánovali rozsáhlejší útoky

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Twitter

Ammán - Agentura Reuters s odvoláním na prohlášení jordánského ministerstva vnitra uvedla, že čtyři ozbrojenci, kteří v neděli na jihu Jordánska napadli policejní stanici a zabili devět lidí, měli k dispozici i sebevražedné pásy a další zbraně. To naznačuje, že plánovali spáchat větší útok.

K incidentu došlo ve městě Karak asi 110 kilometrů jižně od Ammánu. Ozbrojenci napadli policejní hlídky, než uprchli na tamější historický hrad a opevnili se v něm. Policie komando postupně likvidovala. Mezi mrtvými byla kanadská turistka, tři další civilisté a pět policejních důstojníků. Dalších nejméně 30 lidí utrpělo zranění.

„Šlo o velkou teroristickou operaci, stále jsme ale ve stádiu zjišťování všech informací, které s ní souvisí," uvedl jordánský ministr vnitra. Ve skrýši útočníků byly objeveny čtyři sebevražedné pásy, munice, automatické zbraně a výbušniny.

Vzhledem k jejich množství se úřady domnívají, že terčem ozbrojenců nebyl jen hrad Karak, ale měli v plánu i další akce. Totožnost útočníků zatím není známa.

Místní úřady zatím nesdělily, zda za útokem, pro Jordánsko nezvyklým, stáli islamisté či zda se jednalo o čin jiných radikálů.

Témata:  Jordánsko terorismus

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.