Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v syrském Halabu si vyžádal nejméně 14 obětí

Bombardování v Sýrii
Bombardování v Sýrii
Foto: Reprofoto YouTube

Damašek - Při raketovém a minometném útoku na přeplněné tržiště v severosyrském Halabu dnes zahynulo nejméně 14 civilistů.

Informovala o tom syrská státní média. Dalších nejméně 40 osob utrpělo zranění. Podle syrské agentury SANA útočili "teroristé", jak režim v Damašku nazývá veškeré povstalce bojující proti prezidentovi Bašáru Asadovi.

Terčem útoku se stala převážně kurdská čtvrť Šajch Maksúd. K ostřelování oblasti došlo navzdory příměří mezi syrskou vládou a opozicí, které bylo uzavřeno před více než týdnem.

Klid zbraní se nevztahuje na radikály z hnutí Islámský stát (IS) a fronty An-Nusra napojené na teroristickou síť Al-Káida.

Témata:  Sýrie

Související

Aktuálně se děje

14. března 2026 16:58

14. března 2026 14:04

Eva Burešová má pro fanoušky smutné zprávy: Nevrátí se

Eva Burešová opět potvrdila svou pozici muzikálové hvězdy, když v Hudebním divadle v Karlíně zazářila v roli princezny Elsy v novém představení Ledové království. Dvaatřicetiletá zpěvačka si pochvaluje nejen samotný výsledek, ale i atmosféru, která provázela přípravy. Přestože v tomto divadle působí již šestnáct let, přiznala, že tak skvělý kolektiv lidí během své dosavadní kariéry ještě nezažila.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Jürgen Habermas

V 96 letech zemřel Jürgen Habermas, jeden z nejvýznamnějšch filozofů současnosti

Svět filozofie a společenských věd zasáhla zpráva o úmrtí jednoho z nejvýznamnějších intelektuálů naší doby. V sobotu zemřel ve věku 96 let Jürgen Habermas, muž, jehož myšlenky o komunikaci a racionalitě zásadně ovlivnily moderní vnímání společnosti. Podle oznámení jeho nakladatelství Suhrkamp skonal pokojně v bavorském Starnbergu nedaleko Mnichova.