Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v Nepálu: Nosorožec vpadl do vesnice, zabil malou holčičku

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Káthmandu - O obrovském štěstí může hovořit většina obyvatel nepálské osady Šergandž. V neděli do ní vběhnul rozzuřený nosorožec a začal ohrožovat tamní obyvatele. Řádění mohutného zvířete nepřežila tříletá holčička.

Vzácný jednorohý nosorožec vběhnul do vesnice v Nepálu bez varování a podle zahraničních médií byl zřejmě pořádně podrážděný. V tu chvíli se rozpoutalo doslova peklo, lidé začali ve strachu o svůj život utíkat a křičet. 

Podle serveru The Himalayan Times se za nimi rozzuřené zvíře pustilo a zabilo tříleté děvčátko. Nosorožec také zranil jeho 73letou babičku.

"Vesničané utíkali pryč ze svých obydlí, protože je ohrožoval nosorožec. Začal je honit, ale holčička a starší žena běžely pomalu a staly se terčem útoku," uvedla policie.

Babička dítěte byla s blíže neupřesněnými zraněními hospitalizována v nemocnici v Bharatpur.

Podobné útoky přitom nejsou v Nepálu ničím výjimečné. Před dvěma týdny zabil nosorožec v této oblasti čtyřicetiletého muže. Další útok se odehrál před sedmi dny, kdy nosorožec zabil devětašedesátiletou ženu.

Populace nosorožců je přitom v této zemi poměrně malá. Podle odborníků se v Nepálu nachází zhruba 650 kusů těchto zvířat, jejich počet se ale zvyšuje. Řada lidí tak má čím dál tím větší strach o život.

Témata:  Nepál nosorožci

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:28

Velikonoční pondělí v ohrožení: VAROVÁNÍ před silnými bouřkami s možnou supercelou

Meteorologové varují: část Česka může na Velikonoční pondělí zasáhnout nebezpečné bouřkové pásmo. Podle aktuální výstrahy ČHMÚ nelze vyloučit vznik supercely – výjimečně silné bouře s rotujícím jádrem. Výraznější bouřková aktivita se očekává zejména na Vysočině a jihozápadě Moravy. Neděle přitom ještě přinese klidné a převážně slunečné počasí.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.