Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tajfun u Filipín potopil nákladní loď, pohřešuje se 18 členů posádky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Manila - U Filipín se pátrá po 18 členech posádky nákladní lodi, která se potopila při řádění vánočního tajfunu Nock-Ten.

Potopení plavidla M/V Starlite Atlantic u města Mabini v provincii Batangas si vyžádalo zatím jednoho mrtvého.

Loď se po příchodu tajfunu neudržela v kotvišti a posádka se pokusila odplout na klidnějších vod. Narazila ale na vysoké vlny, které plavidlo nakonec poslaly ke dnu. Dalších 14 námořníků se podařilo zachránit.

Tajfun si na pevnině vyžádal sedm mrtvých.

Nock-Ten udeřil naplno na Filipíny v neděli. V pondělí nad pevninou postupně zeslábl. Přesto dokázal napáchat škody v provinciích Batangas a Cavite, než vyrazil západním směrem nad Jihočínské moře.

Témata:  Filipíny Tajfun lodní nehody

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 13:38

Nová metoda podvodníků na WhatsAppu. Zpráva se tváří jako od kamaráda

S podvody na komunikační platformě WhatsApp se v poslední době roztrhl pytel. Uvědomují si to i sami podvodníci, což ukazuje jejich nová metoda, na kterou upozornila policie. V případě, že ji dotyčný odhalí, hrozí mu ztráta účtu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy