Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko má k dispozici záznam havárie ruského letounu s Alexandrovci

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Moskva/Soči - Nedělní havárii letounu Tupolev Tu-154, při níž zemřelo všech 92 lidí na palubě, natočil náhodný svědek. Podle agentury TASS to dnes sdělila mluvčí ruských vyšetřovatelů Světlana Petrenková.

Podle médií byla dnes nalezena těla dalších dvou obětí tragédie a údajně i další dva palubní záznamníky. Třetí záznamník potápěči vyzvedli z Černého moře v noci na dnešek a zařízení již zkoumají odborníci jedné z moskevských laboratoří.

"Byli zjištěni a vyslechnuti noví očití svědci leteckého neštěstí, včetně člověka, který natočil start, následující let a pád letounu do moře," citoval TASS Petrenkovou. Kromě tohoto záznamu už vyšetřovatelé zhlédli další obrazové nahrávky pořízené před odletem havarovaného stroje z letiště v Soči.

Podle tiskových agentur záchranáři z moře vytáhli zatím 16 mrtvých. Další dva našli v dnes objevené ocasní části tupoleva. Tam prý také narazili na další dvě černé skříňky se záznamy důležitými pro zjištění příčin tragické události.

Témata:  Rusko letecké nehody zřícení letadla Tu-154 s Alexandrovci

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.