Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islamisté v Mali zřejmě zajali francouzskou pracovnici

Mali
Mali
Foto: Reprofoto Vimeo

Bamako - Státní prokurátor v Mali se obává, že islamistická skupina Murábitún je zodpovědná za únos francouzské humanitární pracovnice Sophie Petroninové.

Informovala o tom dnes agentura Reuters. Petroninová, která ve městě Gao na severu Mali žila 15 let a starala se o děti trpící podvýživou, byla naposledy spatřena na veřejnosti v sobotu.

Prokurátor dnes uvedl, že několik mužů Francouzku přinutilo nastoupit do dodávkového auta a pak s ní odjeli. "Důkazy nasvědčují tomu, že si tu ženu vzali jako rukojmí přívrženci teroristické organizace Murábitún," oznámil prokurátor Boubacar Sidiki Samaké.

Teroristická organizace Murábitún se ale k únosu zatím nepřihlásila. Skupinu vede alžírský bojovník Mochtár Belmochtár, který se zúčastnil mnohých povstání napříč severní Afrikou a v oblasti na hranici Sahary.

Na severu Mali už letos útočily teroristické organizace Murábitún, Al-Káida v muslimském Maghribu (AQIM) a Ansar Dine.

Témata:  Mali únos / rukojmí

Související

Aktuálně se děje

28. června 2026 15:16

Richard Krajčo promlouval k Charlotte Gottové. Měl jednu jedinou radu

Už dvě vlastní písně představila Charlotte Gottová fanouškům. Názor si na skladby mohli udělat i lidé z branže, včetně těch, kteří s nadanou dcerou Karla Gotta spolupracovali. Tak jsme se již například dozvěděli, co si myslí Richard Krajčo. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy