Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hrozba brutálního násilí: Filipínský prezident chce vyhazovat zaměstnance z vrtulníku

Vlajka Filipín
Vlajka Filipín
Foto: Pixabay

Manila - Prezident Filipín Rodrigo Duterte hrozí vládním zaměstnancům. Nechají-li se uplácet, trestem bude vyhození z letícího vrtulníku. Nebylo by to pro něj poprvé, tvrdí. Svými brutálními výroky tak znovu šokuje místní i zahraniční politiky.

"Když budete úplatní, vylákám vás do vrtulníku do Manily a vyhodím vás ven. Už jsem to udělal, tak proč bych to nemohl udělat zas?" řekl prezident při projevu na setkání s oběťmi tajfunu. Potrestal prý tímto způsobem jednoho Číňana, podezřelého ze znásilnění a vraždy.

Duterte se tak podle agentury Reuters znovu přihlásil k vlastní brutalitě. Před několika týdny přiznal, že v době, kdy působil jako starosta města Davao, lidi zabíjel, často z jedoucího motocyklu. Oběti podle něj byly osoby podezřelé z drogových zločinů. Starostou byl 22 let a svými činy prý chtěl povzbudit k podobnému jednání policii.

Někteří senátoři upozornili, že by Duterte mohl kvůli těmto doznáním čelit odvolání z úřadu.

Témata:  Filipíny

Související

Aktuálně se děje

16. května 2026 22:40

MS v hokeji: Slovinsko - Česko 3:2. Národní tým nečekaně prohrál

Český hokejový národní tým má na programu v sobotu druhý zápas na světovém šampionátu ve Švýcarsku. Poté, co zvládli v pátek svůj úvodní duel proti Dánům, nad kterými vyhráli bez potíží 4:1, se svěřenci kouče Radima Rulíka nyní střetnou se Slovinskem. I v tomto zápase jsou Češi favority. Oproti duelu s Dány se proti Slovincům v české brance představí Dominik Pavlát a v sestavě se poprvé objeví obránce Jan Mandát. Bude mít stejně jasný průběh duel se Slovinskem, jako ten s Dánskem? Sledujte online reportáž zápasu se startem od 20:20 třetinu po třetině na serveru Eurozpravy.cz.

Zdroj: David Holub

Další zprávy