reklama

Springsteen například při svém podzimním koncertním turné republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa poslal do míst, kam slunce nesvítí. „No, někdo mi dal výtisk ústavy Spojených států amerických. Na přední straně se píše: Jdi do p*dele, Trumpe. A tohle je mé přání," řekl zpěvák rozvášněnému davu fanoušků.

A v kritických poznámkách na účet republikána pokračuje i po volbách. V novém rozhovoru s komikem Marcem Maronem uvedl: „Už dříve jsem cítil znechucení, ale nikdy ne ten druh strachu, který cítím teď,“ přiznal Springsteen.

„Je to ten prostý strach, jestli je někdo dostatečně kompetentní pro tuto práci konkrétního? Je schopen být v této zodpovědné pozici?“ uvedl rocker, který také vyjádřit své obavy z toho, že Trump kampaní rozpoutal „fanatismus, rasismus, nesnášenlivost“, které bude obtížné utišit teď, když bude sedět v Bílém domě.

„Ať už je to nárůst trestných činů z nenávisti, nebo to, že lidé mají pocit, že mají oprávnění mluvit a chovat se způsobem, který byl dříve považován za neamerický," dodal Springsteen. „To je to, na co se on odvolává. Mé obavy jsou, že si tyto věci najdou místo v běžné občanské společnosti,“ cituje jeho slova server Daily Beast.

reklama