reklama

Ukrajinská televize před dvěma lety odvysílala reportáž s názvem "Rusko posílá tanky do válčícího Donbasu". Spotem podložila své tvrzení, že proruští separatisté v Doněcku disponují obrněnou technikou poskytnutou Ruskou federací.

Ve skutečnosti ale divákům předložila záběry z populární počítačové hry World of Tanks. Na jednom z obrněnců T-72 bylo dokonce zřetelně viditelné logo uvedené hry.

 

Prakticky stejná situace se nyní odehrává znovu. Stanice CNN informovala o údajných útocích ruských hackerů na americkou administrativu a využila k tomu záběrů z populární postapokalyptické hry Fallout.

Upozornil na to například populární portál BGR, který nejen doložil naprosto stejné záběry vyfocené ve hře, ale podotkl, že tyto obrázky nemají nic společného s reálnými hackery, televizi ale zřejmě zaujaly zlověstně vypadající neonová písmena.

 

Proti užití herních záběrů se vymezil také zástupce vydavatelské společnosti Bethesda, která má Fallout pod svými křídly. Pit Heinz na twitteru ironicky uvedl, že se nyní zjistí, že hráči pomáhali Rusku prolomit obranné systémy americké počítačové infrastruktury.

reklama