počítačové hry

Rusko

Počítačová hra pobouřila Kreml. Hitler je v ní v Moskvě

Svět

Kreml dnes obvinil ukrajinskou firmu vyvíjející počítačové hry z glorifikace nacismu. Rozzlobila jej totiž hra, která zobrazuje vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera, jak z mauzolea na moskevském Rudém náměstí přihlíží fiktivní vojenské přehlídce na počest vítězství ve druhé světové válce. Uvedla to agentura Reuters s tím, že kyjevská firma nařčení z oslavování nacismu odmítla.

Ilustrační foto

Za Hongkong bojují avataři. Z akční počítačové hry GTA 5 je hit

Svět

Hongkongská politická krize se nyní odehrává i ve virtuálním světě. Oblíbená online počítačová hra Grand Theft Auto V (GTA V) se stala bojištěm mezi protestujícími v poloautonomním čínském městě a jejich soupeři z pevninské Číny, napsal zpravodajský server CNN.

Práce s PC, ilustrační fotografie

Závislost na internetu: Netolismus je novou hrozbou, problém mají mladí Češi

Domov

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

Hra Attentat 1942

Nejlepší českou hrou roku je Attentat 1942

Technika

Praha - Nejlepší českou hrou loňského roku je Attentat 1942, za kterou stojí Univerzita Karlova a Akademie věd ČR. Titul nejlepší tuzemské hry pro mobilní telefony získala akční hra WarFriends od studia About Fun. V anketě uspěly rovněž další projekty českých vývojářů - budovatelská strategie Mashinky, umělecká adventura Under Leaves nebo úspěšná mobilní akční hra Shadowgun: Legends. ČTK to dnes řekli organizátoři osmého ročníku ankety ze sdružení České hry.

Ilustrační foto

Nejslavnější čínské kopie, se kterými se můžeme setkat

Revue

O Číně se často říká, že zde seženete úplně vše. A často jen za zlomek ceny. O originálním výrobku si však nechte zdát. Čína je totiž schopná okopírovat vše. Ve zprávách se můžeme čas od času dočíst o razii celníků, kteří zabavili imitace slavných modních značek za miliony. Víte však i o produktech, které Číňané vyrobili po svém a ani se nesnaží vydávat je za originál?

Lidé

Definitivní konec světa se blíží. Jak by reagovali lidé?

Revue

Jak by lidé reagovali na informaci, že se blíží definitivní konce světa? To je otázka, kterou si kladou mnozí vědci. Zároveň ale hned dodávají, že jde o psychologický jev, který lze jen velmi obtížně zkoumat, protože není etické financovat studii, v rámci které by bylo třeba přesvědčit lidské subjekty, že má být planeta zničena. Američtí výzkumníci si proto na pomoc vzali počítačovou hru.

Mobilní hra Pokemon Go

RECENZE: Celý svět je na nohou. Fenomén jménem Pokémon se vrátil

Technika

Recenze - Říká se, že dobří holubi se vracejí. Nic nevystihne toto přísloví lépe než Pokémoni. Před 16 lety se na televizních obrazovkách poprvé objevily prapodivné příšerky, které se daly chytat do pokébalů. S nimi šly ruku v ruce sběratelské kartičky a fenomén Pokémonů byl na světě. Časem, alespoň v Česku, tento boom opadl, nyní se světem rozletěla zbrusu nová hra Pokémon Go, která spoustu pamětníků vrací do dětství a nováčkům ukazuje zcela nový svět.

Herní předloha bionické protézy, kterou James dostal

VIDEO: Muž dostal po amputaci futuristickou bionickou protézu

Technika

Londýn - Mladík James Young ztratil ruku a nohu poté, co ho srazily dva vlaky. Neztratil ale chuť do života a jelikož je to hráč videoher, herní společnost KONAMI se mu rozhodla dát dárek. Dokument BBC ukazuje jak se taková ruka tvoří a vypráví i Jamesův příběh.

Počítačové hra DOOM

VIDEO: Legendární DOOM je zpět. Propaguje ho i Hemala

Technika

Praha - Hráči počítačových her se konečně dočkali. V pátek spatřil světlo světa legendární DOOM, na jehož nejnovější vydání fanoušci napjatě čekali dlouhých 12 let. Hru si ze svého mládí jistě pamatují i starší generace, což dokládá i reklamní spot, v němž ztvárnil hlavní roli populární hlasatel Alexander Hemala.

Aktuálně se děje

20. června 2024 20:37

USA přednostně pošlou vojenskou pomoc Ukrajině, uvedl Bílý dům

Z USA přichází zpráva, která potěší Ukrajinu. Spojené státy americké přednostně pošlou ukrajinské armádě protivzdušné střely, které potřebuje ve válce s Ruskem. Ve čtvrtek to uvedl bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy