Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při náletu byl zabit vůdčí představitel Fronty dobytí Sýrie

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Damašek - Při náletu v Sýrii byl dnes zabit šajch Júnis Šuaíb, vůdčí představitel Fronty dobytí Sýrie. Ta je jednou z hlavních radikálních organizací v zemi, původně se jmenovala Fronta An-Nusra.

Fronta dobytí Sýrie uvedla, že šajcha, který byl členem takzvané šúry, tedy poradní rady, usmrtily letouny mezinárodní koalice pod vedením USA.

Ozbrojenci z bývalé Fronty An-Nusra jsou jednou z nejsilnějších skupin v severozápadní syrské provincii Idlib. Terčem útoku se stali tento týden již podruhé. V úterý opoziční aktivisté informovali o náletech na budovu, kterou Fronta dobytí Sýrie využívala a o úmrtí nejméně 30 lidí.

V zemi má platit již týden příměří, za jehož dojednáním stály Rusko a Turecko. Moskva již minulý týden uvedla, že do příměří nebudou zahrnuty teroristické skupiny, jako je Islámský stát nebo právě Fronta dobytí Sýrie, která je napojena na Al-Káidu.

Témata:  Sýrie An-Nusra U.S. AIR FORCE

Související

Aktuálně se děje

3. listopadu 2025 19:17

Anička Slováčková (†29): Dědictví za 24 milionů. Komu připadne?

Zpěvačka Anna Julie Slováčková bojovala s vážnou nemocí až do posledních chvil svého života a doufala, že se dočká klidných časů. Dva měsíce před svou smrtí si společně s přítelem Matějem Růžičkou vzala hypotéku na chatu na Benešovsku, která se měla stát jejich útočištěm. Nicméně i toto místo se stalo předmětem dědického řízení. Pětina nemovitosti zůstala partnerovi a zbývající čtyři pětiny byly rozděleny v rámci dědictví, stejně jako majetek v čisté hodnotě téměř 25 milionů korun, informoval o tom web Blesk.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy