Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na letišti v Moskvě došlo ke srážce letadla s vozíkem

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Moskva - Letadlo An-148 se při pojíždění na moskevském letišti Domodědovo srazilo s vysokozdvižným vozíkem. Při nehodě se nikomu nic nestalo.

Cestující museli odletět do Saratova jiným letounem. S odvoláním na nejmenovaný zdroj z letiště o tom dnes informovala agentura Interfax.

"Vinou porušení pravidel při pojíždění posádka způsobila srážku s vozíkem. Letadlo má poškozené křídlo," řekl zdroj.

Tragičtěji dopadla v říjnu 2014 srážka na moskevském letišti Vnukovo: letadlo francouzské ropné společnosti Total při startu narazilo do sněžného pluhu.

Nehodu nepřežil šéf společnosti Christophe de Margerie ani tříčlenná posádka letounu.

Témata:  letectví a letadla Antonov An-148 Rusko

Související

Aktuálně se děje

24. května 2026 15:48

Česká televize hrozí Václavu Moravcovi pokutou

Česká televize bezprostředně po nedělním odvysílání premiérového dílu pořadu Poledne s Moravcem na internetové platformě Moravec.cz oznámila, že bude striktně vyžadovat dodržení konkurenční doložky. Podle vyjádření veřejnoprávního média současné internetové aktivity Václava Moravce přímo porušují smluvní závazek z roku 2018, v němž se moderátor dobrovolně zavázal k tomu, že se zdrží jakéhokoli konkurenčního jednání.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy